MDF Nedir?

Mdf, ağaç ve ağaç parçalarından elde edilen liflerin tutkal ile harmanlanıp karıştırılması ile ortaya çıkan üründür.Bu karıştırma işlemi fabrikalarda özel makineler ve özel yapıştırıcılar ile yapılmaktadır.

Mdf malzeme günlük hayatımızın her yerine girmekle birlikte en fazla mobilya sektöründe kullanılır.Mdf ürünleri yoğunlukla banyo ve mutfak mobilyalarında tercih edilir. 

MDF Kaplama

Mdf kaplama, ahşap ve melamin şeklinde iki yöntemle kaplanabilen mdf bir türüdür.

MDF Lam

Mdf lam, melamin kaplı ham mdf olup mdf’nin tüm avantajlarını ve dezavantajlarına sahiptir.

MDF avantajları Nelerdir?

  1. Ucuzdur.
  2. Boya ile ahşap görünüm verebilirsiniz.
  3. Tasarrufludur.

MDF dezavantajları Nelerdir?

  1. Mdf işçiliği zordur.
  2. Ahşap kadar dayanıklı değildir.
  3. Su emdiği için sulu ortamda zarar görür.

İtalyan Mafyasındaki Van Gogh Tabloları Bulundu

İtalyan mafyasındaki Van Gogh Tabloları Bulundu ;  Hollanda’daki bir müzeden 2002 yılında çalınan iki Van Gogh tablosunun, İtalya’da mafyaya yönelik bir operasyonda ele geçirildiği bildirildi.

İtalyan mali polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Amsterdam’daki bir müzeden çalınan “paha biçilmez” iki Van Gogh tablosu Napoli yakınlarındaki Castellammare di Stabia’da bulundu.

Polis, tabloların Napoli merkezli mafya örgütlenmesi Camorra’nın eline geçtiğinin anlaşıldığını açıkladı.

Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nden yapılan açıklamada ise söz konusu tabloların 14 yıl önce bu müzeden çalınan “Scheveningen’de Deniz Manzarası” (1882) ve ”Nuenen Reform Kilisesi’nden Çıkan Cemaat” (1884/85) isimli eserler olduğu belirtildi.

Eserlerden ilki van Gogh’un Hollanda’da yaşarken yaptığı iki deniz manzaralı tablodan biri.

Babasının bir dönem rahip olarak görev üstlendiği Nuenen Reform kilisesinin tablosunu ise Van Gogh, 1884’te annesi için yapmıştı.

Sanatçı, babasının ölümünden sonra ise tabloya yas tutan birkaç kadın eklemişti.

Van Gogh Müzesi, “tahminlerin aksine, tabloların nispeten iyi durumda” olduğunu belirtti.

Müze Müdürü Alex Rüger, “Tablolar bulundu! Bu sözcükleri söyleyebileceğimi ummaya artık cesaret bile edemiyordum” diyerek İtalyan ve Hollandalı güvenlik güçlerine teşekkür etti.

FBI’ın en önemli 10 sanat soygunu listesindeydi

Aralık 2002’de gerçekleştirilen soygun, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) en önemli 10 sanat eseri soygunu listesinde yer alıyordu.

Bir merdivenle müzenin çatısına çıkan soyguncular, balyozla camı kırarak içeri girmiş ve birkaç dakika içinde iki tabloyu alarak kaçmıştı.

Alarm sistemlerinin devrede olmasına rağmen soygunun yapılabilmesi, müzenin güvenlik önlemlerini yeterince sıkı tutmamakla eleştirilmesine neden olmuştu.

Soygunla ilgili olarak tutuklanan iki Hollanda vatandaşı ise suçsuz olduklarını savunuyor.

İtalyan mafyasındaki Van Gogh Tabloları Bulundu

Hangi Ressam Hangi Renkle Anılıyor?

Petrol şirketi BP, logosundaki yeşil rengi markalaştırmaya çalıştı, ama başarısız oldu. Fakat dünyanın farklı yerlerinde farklı markalar belli renkler üzerindeki aidiyet haklarını elde etmiş. Örneğin Amerikalı mücevher markası Tiffany’nin kendi özel mavi ve mor renkleri var. Titian kızılından (kızıl-kahverengi) Yves Klein mavisine kadar bazı renkler de belli ressamlarla ilişkilendirilir. Londra’daki Ulusal Galeri ve Tate Modern galerisinden uzmanların yardımıyla, ressamlara mal olmuş yedi rengi belirledik.

Klein Mavisi: Yves Klein

1947’de sahilde arkadaşlarıyla kumlara uzanan 19 yaşındaki Yves Klein’in gökyüzüne bakıp “ilk sanat eserim mavi gökyüzü olacak” dediği söyleniyor. Fransız ressam 1961’de mavinin kendine özgü bir tonunun patentini aldı ve kendisi resim yapmak yerine bu renge boyanmış çıplak modellere talimatlar vererek sarındıkları çarşafları tuval olarak kullanmıştı.

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas tablo ; ressamların tablo yaparken resimleri yapmak için kullandığı tuval bezlerinin dijital baskı araçları ile bastırılmasına kanvas tablo denir. Kanvas tablolar elle değil baskı ile çoğaltılır. Yağlı boya tablolar ise ressamların tuval bezi üzerine elleri ile yaptıkları emek harcadıkları resimlerdir. Genelde yağlı boyalar kullanıldığı için yağlı boya tablolar denir.

Tuval Bezi

Tuval bezinde kesinlikle kağıt kullanılmaz kağıt kullanılmamasını nedeni uzun süre kullanımda solmalar meydana gelmesidir. Bu nedenle %100 pamuktan elde edilen tuval bezleri bu iş için en iyi ürünlerdir.

Kanvas Tablolarda Çerçeve

Kanvas tablolarda çerçevelerin ölçüleri kanvas tablonun ölçüsüne göre farklıdır. Kanvas tabloda ölçek (ebatlar) büyüdükçe tahta çerçevenin kalınlığı da artar. Ayrıca tahtanın ilerde kurtlanmaması için tahtaların fırınlanması gerekmektedir.

Van Gogh’a Ait Olduğu Sanılan Tablo Sahte Çıktı

Tokat’ta ele geçirilen ve ünlü ressam Van Gogh’un “Yetim Adamlar” serisine ait olduğu tahmin edilen tablonun sahte olduğu belirlendi.

Tokat’ta polis ekiplerince ele geçirilen yağlı boya tablonun ünlü ressam Van Gogh’un “Yetim Adamlar” serisine ait olup olmadığının belirlenmesi amacıyla yaklaşık 2 yıldır yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce İstanbul’daki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine gönderilen tabloda uzmanlarca yapılan inceleme sonucunda, eserin Gogh’a ait olmadığı ve sonradan yapıldığı belirlendi. Tablo, Tokat Müze Müdürlüğüne iade edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan A.K. ve A.G.K. hakkında savcılıkça yürütülen soruşturma sonucunda ise tablonun sahte çıkması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Tokat’ta 2015 yılının Mart ayında polisin yaptığı operasyonda bir araçta ele geçirilen tablonun çerçevesinin ön yüzünde metal plaka üzerinde “Vincent Van Gogh Amsterdam 1882”, arka kısmında ise “Vincent Van Gogh 1882 Orphan Man, Standing” ibarelerinin yazdığı görülmüştü. Bunun üzerine Tokat Müze Müdürlüğü, tabloyu incelemesi için Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümüne göndermişti.

Burada yapılan ön incelemede tablonun “tarihi nitelikli eser” niteliği taşıdığı, Van Gogh’un 1882-1883 yıllarında yaptığı “Yetim Adamlar” serisinde bulunan 37 eserden biri olabileceği belirtilmişti.

Tablonun nihai incelemesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesince yapılmıştı.

Sivasta Resim Sergisi

Öğrencilerin Resim Sergisi

Sivas’ta resim bölümü öğrencilerine resim sergisi açıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğrencilerine resim sergisi açtı. Üniversitenin Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde düzenlenen program kapsamında Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Enis baha biçer öğretim elemanları ile öğrenciler yerlerini aldı.

50 Farklı Tablo Sergilendi

Resim sergisinin açılışını Biçer yaptı. Beraberindekiler de resimde emeği geçen kişilerden bilgi aldı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü resim anabilim dalı Öğretim Elemanı Tamer Balıkçı öğrencilerin bu yaptıkları çalışmaların büyük beğeni topladığını, yaklaşık 50 adet tablonun da bulunduğu serginin bugün itibariyle halkın beğenisine sunulduğunu ifade etti. Sergi için katkıda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Gustav Klimt’in “Çiçek Bahçesi” Rekor Fiyata Satıldı

Avusturyalı ünlü ressam Gustav Klimt’in Bauerngarten (Çiçek Bahçesi ) adlı eseri, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen açık artırmada rekor fiyata alıcı buldu.

Avusturyalı ünlü ressam Gustav Klimt’in “Bauerngarten (Çiçek Bahçesi )” adlı yağlı boya çalışması Londra’da düzenlenen açık artırmada rekor fiyata alıcı buldu.

Sotheby’s Müzayede Evi’nin Avrupa’dan sorumlu Başkanı Helena Newman, 20. yüzyılın en önemli ressamlarından biri kabul edilen Gustav Klimt’in 1907’de tamamladığı eser Çiçek Bahçesi’nin 59,3 milyon dolara satıldığını açıkladı.


Klimt’in rengarenk çiçekleri resmettiği yağlı boya tablosu, 110×110 cm boyutlarında.

Gustav Klimt’in 1907’de tamamladığı Çiçek Bahçesi 59,3 milyon dolar fiyatla satıldı. Helena Newman, bu eserin 20. yüzyıl için önemli olduğunu vurguladı. Sotheby’s Müzayede Evi Avrupa’dan sorumlu Başkanı Newman, yağlı boya tablosunun ölçülerini de verdi. Rengarenk çiçekleri içeren Klimt’in eseri 110×110 santimetre boyutlarında.

Klimt’in En Yüksek Fiyata Satılan Resim

Çiçek Bahçesi ismindeki eser, Klimt’in en yüksek fiyata satılan resmi olarak biliniyor. Manzara resmi içeren eser, Avrupa’da en yüksek 3. fiyattan satılmakta. Walking Man 2010’da 79 milyon dolara, Peter Paul Rubens’in 2002’deki The Massacre Of The Innocents tablosu 60 milyon dolardan satışa sunulmuştu. Sotheby’s Müzayede Evi tarafından düzenlenen açık artırmada toplamda yapılan satış miktarı 240,8 milyon doları geçti.

Kişisel Özel Kanvas Tablo Hediyesi

Kişisel Kanvas Tablo Hediyesi sevdiğiniz insanlarla çektirdiğiniz fotoğrafların kanvas baskı ile çıkarılıp kanvas tablo şeklinde hazırlanmasıdır. Çok dayanıklı bir kumaş türü olan kanvas, tablolarda yaygın bir şekilde kullanılan malzemedir. Ev, iş yerleri veya kullanmak istediğiniz diğer yerlerde tablo sergilemek istediğinizde, sevdikleriniz bunu hediye etmek istediğinizde

Nil Tablo üzerinden kişiye özel tablo seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ancak bu noktada kişisel kanvas tablo hediyesi açısından geniş kapsamlı bir üründen bahsedilmesi mümkündür. Kanvas kategorisi altında da görüleceği üzere onlarca farklı kategori içerisinden kendi beklentinize uyan seçenekleri bulabilirsiniz.

Dekoratif Çiçek Tabloları

Satın almak istediğiniz kişisel kanvas tablo hediyesi için çiçek tablolarını değerlendirebilirsiniz. Kişisel beğenilere göre satın alınabilecek olan bu tablolar, renkli ve farklı tekniklerde oluşturulmuşlardır. Bu noktada çiçek tablolardan kastın ne demek olduğunu belirtmek gerekiyor. Doğa resimleri üzerin odaklanılan bu tablolarda şelale, ağaçlık alanlar, sonbahar ormanları, baharın gelişini resmeden ormanlar vs. görülebilir. Daha dekoratif seçeneklerden yararlanmak isteyenler için parçalı tablo seçenekleri de değerlendirilebilir. 5 farklı parça halinde ve büyüklükleri de farklı olacak şekilde bu tabloların bütünlük oluşturduğu görülür. Özellikle duvarda bu tür tablolar farklı bir hava vermektedir. Bunun dışında çiçek tabloların farklı mekanlarda gösterildiğini de fark edebilirsiniz. Her tablonun farklı beklentiler yanıt veren bir görüntüsü vardır. Bazıları karmaşık görüntü isterken bazıları da sakin huzurlu bir görüntü isteyebilir.

Tablo Seçimini Neye Göre Yapmalıyım?

Kişisel kanvas tablo hediyesi satın almadan önce kndi zevkinize ve kullanım özelliklerinize uygun bir seçim yapmanız önerilir. Bunun için karar vermek adına sitedeki tabloları inceleyebilir, sol kısımdaki ölçü ve fiyat detaylarını değerlendirebilirsiniz. Ölçüye göre fiyatlandırma değişmektedir. Ayrıca bazı tablolardaki teknik ve sanatsal değer de değişebildiği için buna gör değişim olabilmektedir. Tablo teslimat ve diğer konulara dair bilgi almak istediğinizde Nil Tablo 7/24 açık çağrı merkezi yetkilileri sizin için yardımcı olacaktır.

KİŞİYE ÖZEL KANVAS TABLOLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT:

Kişiye Özel Tablo Bölümünde Gönderdiğiniz Resimlerin Ön İzlemesini Göremezsiniz. Hata olmaması için ekibimiz sipariş ettiğinizde gönderdiğiniz resimlerinizi Photoshop’da hazırlayıp size gönderecektir. Onaylarsanız kanvas tablonuz baskıya gönderilecektir.

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN.

Kişiye Özel Tablo Yaptırmak

Kişiye Özel Tablo Yaptırmak ; Kişisel tablo hediyesi denilince akla sizin kendinize v sevdiklerinize ait oluşturulan tablolar gelebilir. Bunun için öncesinde tablo haline getirmek istediğiniz dosyalarınızı seçtiğiniz bir şablona yüklemeniz ve Nil Tablo ’ya göndermeniz yeterli olacaktır.

Ancak bazı detayları atlamadan başvuruları yapmakta da yarar var. Kişiye özel tablo bölümünden gönderdiğiniz resimlerin ön izlemesini görmeniz mümkün değildir. Bunun dışında hata olmaması için ekibimiz tüm sipariş ettiğiniz ve gönderdiğiniz resimleri Photoshop üzerinde hazırlayarak size ulaştırır. Yani kanvas tabloya hemen baskılama yapılmaz, öncesinde onayınız alınır.

Hangi kasnaklar var

Kendinize ait fotoğrafları sergilerken Nil Tablo ’da farklı taslakları bulmanız mümkündür.

Bunlardan biri üç tane ayrı parça halinde aşağı doğru sıralanan tablolardır. Bunlar duvarda güzel durabilir. Bunun dışında yine 3’lü kare şeklinde, yan yana sıralanan kişisel tablo hediyesi alabilirsiniz. Ancak dilerseniz bu şekilde parçalı olarak değil de tek bir kanvas tablo içinde 3 fotoğrafın birlikte kullanıldığı kolaj tablo da alabilirsiniz. Fotoğraflarınız daha fazlaysa 2 tan büyük ve 3 tane küçük fotoğrafın bir arada kullanıldığı tabloları kullanmanız mümkündür. Büyük ve dikey tablo kullanmak isteyenler için yine bu beklentiye göre seçenek olacaktır. Bu dikey olan tablolar genelde aileler için kullanılmaktadır. Ancak çiftler için kullanmak isterseniz de yatay dikdörtgen kanvas tablolar kullanılabilir. Nil Tablo üzerinde çok sayıda tablo seçeneğini bulabilir, kendi beklentinize göre olansa çenekleri kullanabilirsiniz.

Kişiye özel kanvas tablo fiyatları

Kişisel tablo hediyesi satın alırken fiyatlandırma v ölçüleri belirleme konusunda karışıklık yaşamanız mümkündür. Kendiniz için belirli bir limit varsa, bunu fiyat aralığına yazarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca ölçü olarak da sıralı seçenekleri değerlendirmeniz mümkündür. Örneğin 30-30 cm 1 adet tablo alabileceğiniz gibi 70×1100 cm 6 parçalı tablo da satın alabilirsiniz. Tahmin edileceği gibi parça sayısı arttıkça fiyat da çoğalmaktadır.

Daha fazla bilgi için